Teknoloji Futbol Sahasında

Kas gücü ve izleyerek düşünmeye dayalı oyun futbol. Teknoloji ile yan yana düşünmek neredeyse imkansız. Ancak teknoloji artık sahada. Örneğin yıllardır tartışıldığı halde ilk kez FIFA 2014 Dünya kupasında kullanılan gol çizgisi teknolojisi giderek yaygınlaşıyor. Yinede teknolojilere göz atarken hangisinin kalıcı olacağını hangisinin gülerek hatırlanacağına siz karar verin.

GOL ÇİZGİSİ : Futbol topunun gol çizgisinin geçip geçmediğini her iki kaleye yerleştirilen toplam 14 kamera ile tespit ediliyor. Sadece 1 saniye sonra maçın hakeminin kolundaki akıllı saate gol olup olmadığına dair bir sinyal gönderiyor bu kameralar.

SNAPSHOT : Bir akıllı telefon uygulaması kullanıcılar çektikleri şutların hızını,açısını ve havada kalış süresini hesap edebiliyor. Dünyaca ünlü futbolcuların şutları ile karşılaştırabiliyor.

SOSYAL MEDYADA TARAFTAR OLMAK : Gittikçe yükselen İnternet bağlantıları akıllı cihazlar yolu ile sahada oynan oyunu anında paylaşma sağlıyor. Sosyal medyada buna çok olanak tanıyor.

4K DÖNEMi : Televizyonların teknik gelişimleri son yıllarda çok arttı. Full Hd, Ultara Hd,gibi teknolojileri sollayan 4K teknolijisi 4 kat üstün çözünürlük ile sunuyor.

Ayrıca Okumak İsterseniz

Samsung’un Aklı

Tablet üretti ardından akıllı telefon üretti biz tamam dediğimizde akıllı bileklik üretti sonunda akıllı ürünlerini …

Yorumlarınız Bizler İçin Çok Değerli

%d blogcu bunu beğendi: