Sirke mucizesi


Notice: Undefined index: tie_hide_meta in /home/fuat_batikent/batikentliyim.com/wp-content/themes/sahifa/framework/parts/meta-post.php on line 3
sirke
Sirke mucuzesi
Sirke Kullanın
Sirkeyi evinde kullanmayan yoktur. Her şeyden önce sirke pek güzel kokmaz. Bundan kurtulmanın bir yöntemini anlatacağım sizlere. Cam bir kavanozun içerisine limon, portakal veya greyfurt kalınca soyduğunuz kabuklarını koyun üzerini örtecek kadar sirke ekleyin ve kapağını kapatın. Serin bir yerde yaklaşık 2 hafta bu şekilde bekletin. İki hafta sonunda açtığınızda sirke kokusunun değiştiğini göreceksiniz. Bu şekilde evinizde her yerde daha rahat kullanabileceksiniz.
Sirkenin evde kullanımı ile ilgili birkaç öneri:
Daha önce mikrodalga temizliğinde kullanımını anlatmıştık. Yazılarımızı takip edenler bilir.
Çocuklar için kullanılan oda nemlendirme cihazlarının temizliği için suyuna bir çorba kaşığı ekleyin. Mümkünse limon portakal kabukları ile hoş kokulu hale getirdiğiniz sirkeyi kullanırsanız daha az rahatsız edici olacaktır.
Bulaşık makinasında çamaşır suyu kullananlar sağlığa uygunluk açısından sirke kullanmaları daha akıllıca olacaktır.
Aynı şekil de sirkeyi çamaşırlarınız için de önerebiliriz. Özellikle kimyasalların zararlarından korumaya çalıştığımız bebek çamaşırlarında kullanabilirsiniz.
Sprey şişesine yarım su bardağı sirke üzerine sıvı deterjan ve su karıştırarak banyo ve tuvaletlerinizin temizliğinde kullanabilirsiniz.
Mikrodalga fırın gibi elektrikli fırınlarınızın temizliğinde de ısıya dayanıklı bir kap içerisinde yarın su bardağı sirke bir bardak kaynamış sıcak su karışımını yüksek ısıda fırın içerisinde15 dakika kaynatarak çok daha kolay bir temizlik yapabilirsiniz. Bu yöntem fırın içindeki kötü kokulardan kurtulmanızı da sağlayacaktır.
Editör : Emine

Ayrıca Okumak İsterseniz

Batıkent sokak ilanları

Giderek artan ekonomik bozukluk batıken’te sokaklara yansımaya başladı. Paraya ihtiyacı olanlar için bir çok yerde …

Yorumlarınız Bizler İçin Çok Değerli

%d blogcu bunu beğendi: