Ayak şişliklerinin nedenleri.


Notice: Undefined index: tie_hide_meta in /home/fuat_batikent/batikentliyim.com/wp-content/themes/sahifa/framework/parts/meta-post.php on line 3

Ayaklarda şişlik ve  ağrının birkaç nedeni vardır. Şiş ayakların  en sık nedeni tıbbi olarak artridir. Artrit yaygın bir eklem iltihabıdır. Eklemlerde şişlik, eklemlerde sertlik, eklem ve kızarıklık hareket kısıtlılığı artrit  nedenidir. El ve ayak veya vücudun diğer alanlarında şişmesi anormal böbrek fonksiyonu, böbrek hastalıkları,  kalp yetmezliği, protein eksikliği, kanser, veya sodyum tutma nedeniyle oluşabilir. Uzun süreli  bir yaralanma,  düşük tiroid, anemi ve potasyum ve B vitamini eksiklikleri, veya alerjik reaksiyonlar,  gebelik, ayak şişliği nedenlerindendir. Ayak şişmesi gerçekten can sıkıcı bir durum, acı ve hatta günlük görevleri yapmanızı engeller. Ayaklarda şişme artrit ve sinir dolaşım sorunu gibi çeşitli ciddi sağlık sorunlarının  belirtisi olabilir. Uygun bir tıbbi check-up tavsiye edilir.
Ayaklar şişlikleri için öneriler:;
Ayak şişmesi için çok faydalı birkaç ev tedavisi vardır. Bunlardan bir kısmı aşağıda sıralanmıştır:|
Sıcak ve soğuk su masajı ayak şişmesinde  büyük rahatlama sağlar. Suyun  ayak şişlikleri için tedavi edici faydaları vardır. Yan etki korkusu olmadan ağrı giderici ve ayak şişmesini gidermeye yardımcı olacaktır. Krem veya losyon kullanarak yumuşak bir masaj ve ardından ılık suda ayaklarınızı dinlendirmek ayak ağrısı veya  ayak şişlikleri  için çok yararlı bir rahatlama olur. Esneme ve ayak egzersizinin  ayaklardaki şişlikler  için çok etkili bir ev ilacı olduğunu bilin. Yüksek topuklu kaçının ve çok uzun süre ayakta kalmayın. Uygun ayakkabılar giyin – boyut, şekil ve konfor ayakkabı seçiminde çok önemli bir faktördür.
Pratik ev reçeteleri:
– Limon suyu, tarçın, zeytinyağı, su ve süt karışımı uygulayın. Ayaklarınızı bu karışım içinde dinlendirin.
– Nane uçucu yağ, su, okaliptüs uçucu yağ ve limon uçucu yağ karışımı uygulayın. Bu karışımla ayaklarınıza yapacağınız masaj çözüm olacaktır.
– Kabartma tozu, su ile pirinç su – Pirinç su mikro dolaşımını artırmak için çok iyidir.
– Ayrıca ayak  ağrısı ve şişlik için  çay ağacı yağı ile   ayak masajı çok rahatlatıcı olacaktır.
– Lavanta banyo köpüğü ile ayak masajı-Bu ayaklar için harikadır.
– Sandal ağacı yağı masajı. Yatıştırıcı etkisi vardır

Ayrıca Okumak İsterseniz

Fiziksel Aktivite

Başlığı okuduğunuzda ne olduğunu anlamak için çaba sarf etmek gerektiğini anlamalısınız. İster çalışan olun ister …

Yorumlarınız Bizler İçin Çok Değerli

%d blogcu bunu beğendi: