ALKOL VE MADDE BAĞIMLILIĞI TEDAVİSİ

Ankara Alkol ve Madde Bağımlılığı Tedavi ve Eğitim Merkezi, Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi Psikiyatri Kliniği’ne bağlı olarak 22.Şubat.2004 tarihinde hizmete açılmıştır. Halen Psikiyatri Kliniğine bağlı olarak üç katlı müstakil bir binada hizmet vermektedir. Yatarak tedavi süresi ortalama 21 gün olup bu süre içerisinde hastalara grup terapileri, bireysel terapiler, iş-uğraş ve spor aktiviteleri ile destek olunmaktadır. Psiko-sosyal servis tarafından hasta ve ailelerinin yaşadığı psiko-sosyal sorunların çözümlenmesi amacıyla bireysel terapiler ve grup terapileri yapılmakta ve bağımlılık danışmanlığı verilmektedir. Bağımlılık tedavisinin desteklenmesi amacıyla hasta ve aileleri toplumsal hizmet ve kaynaklara yönlendirilmektedir.

Merkezimizde alkol ve diğer bütün madde kullanıcılarına yönelik olarak hafta içi mesai saatleri içerisinde poliklinik hizmeti verilmektedir. Günlük ortalama poliklinik sayısı 50 civarındadır. Ayrıca merkezimizde mahkemeler tarafından Denetimli Serbestlik Kanununa tabi tutularak savcılık tarafından gönderilen (Ankara, Konya, Aksaray, Zonguldak, Karabük, Kırıkkale, Yozgat, Çankırı illerinden) kişilere tedavi programı düzenlenerek poliklinik hizmeti verilmektedir.Günlük ortalama poliklinik sayısı 55 civarındadır.

Adres: Ostim Mahallesi 1325 Sokak Yenimahalle/ANKARA
Tel:0312 395 95 95   Posta Kodu:06370

Bu yazının alındığı kaynak Ankara Numune

 

 

Ayrıca Okumak İsterseniz

Pazar günleri artan araç trafiği

Batıkent’te cumartesi ve pazar günleri artan trafik karmaşası giderek artıyor. Dün 17/11/2019 tarihinde ana caddelerin …

Yorumlarınız Bizler İçin Çok Değerli

%d blogcu bunu beğendi: